UserController :: ping
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "WellCommerce\Bundle\AppBundle\Controller\Admin\UserController::ping" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.admin" |
| _is_granted | [ Sensio\Bundle\FrameworkExtraBundle\Configuration\IsGranted {#1013 -attributes: "ROLE_ADMIN" -subject: null -message: null -statusCode: null } ] |
| _route | "admin.user.ping" |
| _route_params | [] |
| _stopwatch_token | "23721e" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "application/json, text/javascript, */*; q=0.01" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br, zstd" |
| accept-language | "pl,en-US;q=0.9,en;q=0.8" |
| content-length | "0" |
| content-type | "" |
| cookie | "WELLSESSID_dev=qqduv80c537vp4vfn5iamok3qq" |
| host | "api.dev.mmtsklep.pl" |
| origin | "https://api.dev.mmtsklep.pl" |
| referer | "https://api.dev.mmtsklep.pl/admin/product/index" |
| sec-fetch-dest | "empty" |
| sec-fetch-mode | "cors" |
| sec-fetch-site | "same-origin" |
| te | "trailers" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10.15; rv:148.0) Gecko/20100101 Firefox/148.0" |
| x-php-ob-level | "1" |
| x-requested-with | "XMLHttpRequest" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "application/json" |
| date | "Thu, 26 Feb 2026 07:36:54 GMT" |
| x-debug-token | "dcf7b5" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| WELLSESSID_dev | "qqduv80c537vp4vfn5iamok3qq" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Thu, 26 Feb 26 04:51:06 +0100" |
| Last used | "Thu, 26 Feb 26 08:36:39 +0100" |
| Lifetime | 0 |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _currency | "PLN" |
| _locale | "pl" |
| _security_admin | "O:67:"Symfony\Component\Security\Guard\Token\PostAuthenticationGuardToken":2:{i:0;s:5:"admin";i:1;a:5:{i:0;C:41:"WellCommerce\Bundle\AppBundle\Entity\User":102:{a:3:{i:0;i:1;i:1;s:5:"admin";i:2;s:60:"$2y$10$p707klvbxuKr3hIUq.aGsOl74KdrHS9H0OTlI7Pza2Mw00bv/xfUa";}}i:1;b:1;i:2;a:1:{i:0;O:41:"Symfony\Component\Security\Core\Role\Role":1:{s:47:"\x00Symfony\Component\Security\Core\Role\Role\x00role";s:10:"ROLE_ADMIN";}}i:3;a:0:{}i:4;a:1:{i:0;s:10:"ROLE_ADMIN";}}}" |
| admin/shop/id | 1 |
| client/shop/id | 1 |
| global_view | 0 |
| gridRequestOptions | [ "data_id" => "0" "page" => 1 "limit" => "50" "order_by" => "id" "order_dir" => "desc" "conditions" => WellCommerce\Component\DataSet\Conditions\ConditionsCollection {#1965 #items: [ WellCommerce\Component\DataSet\Conditions\Condition\Like {#1949 #operator: "like" #field: "enabled" #value: "%1%" } ] } ] |
| noPhotos | 0 |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "b258b1d3933558f9f7a20105ab9a75ff" |
| APP_VERSION | "1.0.0" |
| DATABASE_URL | "mysql://upadmin:AVNS_pnPs51plVk1f6pbBf9w@unisport-czaoocizmapm.db.upclouddatabases.com:11550/dev?serverVersion=8.0" |
| DATABASE_VERSION | "8.0.21" |
| GOOGLE_RECAPTCHA_SECRET | "" |
| GOOGLE_RECAPTCHA_SITE_KEY | "" |
| MAILER_URL | "null://localhost" |
| MESSENGER_TRANSPORT_DSN | "redis://localhost:6379/messages" |
| PHP_BIN_PATH | "php" |
| POLKA_API_TOKEN | "12V9Z8785Z7478P0T6GD80T3786P41" |
| POLKA_API_URL | "http://185.54.186.197:8082/" |
| REDIS_HOST | "localhost" |
| REDIS_PORT | "6379" |
| SEARCH_ADAPTER | "elasticsearch" |
| SENTRY_DSN | "" |
| WKHTMLTOIMAGE_PATH | "/usr/local/bin/wkhtmltoimage" |
| WKHTMLTOPDF_PATH | "/usr/local/bin/wkhtmltopdf" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| CONTENT_LENGTH | "0" |
| CONTENT_TYPE | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/current/public" |
| DOCUMENT_URI | "/index.php" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HOME | "/var/www" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "application/json, text/javascript, */*; q=0.01" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br, zstd" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "pl,en-US;q=0.9,en;q=0.8" |
| HTTP_CONTENT_LENGTH | "0" |
| HTTP_COOKIE | "WELLSESSID_dev=qqduv80c537vp4vfn5iamok3qq" |
| HTTP_HOST | "api.dev.mmtsklep.pl" |
| HTTP_ORIGIN | "https://api.dev.mmtsklep.pl" |
| HTTP_REFERER | "https://api.dev.mmtsklep.pl/admin/product/index" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "empty" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "cors" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "same-origin" |
| HTTP_TE | "trailers" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10.15; rv:148.0) Gecko/20100101 Firefox/148.0" |
| HTTP_X_REQUESTED_WITH | "XMLHttpRequest" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REMOTE_ADDR | "31.183.193.137" |
| REMOTE_PORT | "5285" |
| REQUEST_METHOD | "POST" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1772091414 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1772091414.4173 |
| REQUEST_URI | "/admin/user/ping" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/current/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "185.70.196.41" |
| SERVER_NAME | "api.dev.mmtsklep.pl" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/2.0" |
| SERVER_SOFTWARE | "nginx/1.18.0" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_VERSION,APP_SECRET,MAILER_URL,GOOGLE_RECAPTCHA_SITE_KEY,GOOGLE_RECAPTCHA_SECRET,WKHTMLTOPDF_PATH,WKHTMLTOIMAGE_PATH,SEARCH_ADAPTER,PHP_BIN_PATH,SENTRY_DSN,POLKA_API_URL,POLKA_API_TOKEN,APP_ENV,APP_DEBUG,DATABASE_URL,DATABASE_VERSION,REDIS_HOST,REDIS_PORT,MESSENGER_TRANSPORT_DSN" |
| USER | "www-data" |