ImagineController :: filterAction
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Liip\ImagineBundle\Controller\ImagineController::filterAction" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.client" |
| _route | "liip_imagine_filter" |
| _route_params | [ "filter" => "largest" "path" => "nitro-ciuchy-www-baner-png-20230228151232.png" ] |
| _stopwatch_token | "4dced9" |
| filter | "largest" |
| path | "nitro-ciuchy-www-baner-png-20230228151232.png" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "image/avif,image/webp,image/png,image/svg+xml,image/*;q=0.8,*/*;q=0.5" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br" |
| accept-language | "pl,en-US;q=0.9,en;q=0.8" |
| content-length | "" |
| content-type | "" |
| cookie | "WELLSESSID_dev=k60i3n5gemkjjqll9hve0shpei; WELLSESSID_prod=7o0p7t61u5grjd9a7n180fjh15" |
| host | "api.dev.mmtsklep.pl" |
| priority | "u=4" |
| referer | "https://dev.mmtsklep.pl/" |
| sec-fetch-dest | "empty" |
| sec-fetch-mode | "no-cors" |
| sec-fetch-site | "same-site" |
| te | "trailers" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:148.0) Gecko/20100101 Firefox/148.0" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Tue, 03 Mar 2026 11:19:55 GMT" |
| x-debug-token | "3cd533" |
| x-debug-token-link | "https://api.dev.mmtsklep.pl/_profiler/146a75" |
| x-previous-debug-token | "146a75" |
| x-robots-tag | "noindex" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| WELLSESSID_dev | "k60i3n5gemkjjqll9hve0shpei" |
| WELLSESSID_prod | "7o0p7t61u5grjd9a7n180fjh15" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Tue, 03 Mar 26 12:18:14 +0100" |
| Last used | "Tue, 03 Mar 26 12:19:51 +0100" |
| Lifetime | 0 |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _currency | "PLN" |
| _locale | "pl" |
| client/shop/id | 1 |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "b258b1d3933558f9f7a20105ab9a75ff" |
| APP_VERSION | "1.0.0" |
| DATABASE_URL | "mysql://upadmin:AVNS_pnPs51plVk1f6pbBf9w@unisport-czaoocizmapm.db.upclouddatabases.com:11550/dev?serverVersion=8.0" |
| DATABASE_VERSION | "8.0.21" |
| GOOGLE_RECAPTCHA_SECRET | "" |
| GOOGLE_RECAPTCHA_SITE_KEY | "" |
| MAILER_URL | "null://localhost" |
| MESSENGER_TRANSPORT_DSN | "redis://localhost:6379/messages" |
| PHP_BIN_PATH | "php" |
| POLKA_API_TOKEN | "12V9Z8785Z7478P0T6GD80T3786P41" |
| POLKA_API_URL | "http://185.54.186.197:8082/" |
| REDIS_HOST | "localhost" |
| REDIS_PORT | "6379" |
| SEARCH_ADAPTER | "elasticsearch" |
| SENTRY_DSN | "" |
| WKHTMLTOIMAGE_PATH | "/usr/local/bin/wkhtmltoimage" |
| WKHTMLTOPDF_PATH | "/usr/local/bin/wkhtmltopdf" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| CONTENT_LENGTH | "" |
| CONTENT_TYPE | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/current/public" |
| DOCUMENT_URI | "/index.php" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HOME | "/var/www" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "image/avif,image/webp,image/png,image/svg+xml,image/*;q=0.8,*/*;q=0.5" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "pl,en-US;q=0.9,en;q=0.8" |
| HTTP_COOKIE | "WELLSESSID_dev=k60i3n5gemkjjqll9hve0shpei; WELLSESSID_prod=7o0p7t61u5grjd9a7n180fjh15" |
| HTTP_HOST | "api.dev.mmtsklep.pl" |
| HTTP_PRIORITY | "u=4" |
| HTTP_REFERER | "https://dev.mmtsklep.pl/" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "empty" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "no-cors" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "same-site" |
| HTTP_TE | "trailers" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:148.0) Gecko/20100101 Firefox/148.0" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REMOTE_ADDR | "185.54.186.197" |
| REMOTE_PORT | "52057" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1772536795 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1772536795.1124 |
| REQUEST_URI | "/media/cache/resolve/largest/nitro-ciuchy-www-baner-png-20230228151232.png" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/current/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "185.70.196.41" |
| SERVER_NAME | "api.dev.mmtsklep.pl" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/2.0" |
| SERVER_SOFTWARE | "nginx/1.18.0" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_VERSION,APP_SECRET,MAILER_URL,GOOGLE_RECAPTCHA_SITE_KEY,GOOGLE_RECAPTCHA_SECRET,WKHTMLTOPDF_PATH,WKHTMLTOIMAGE_PATH,SEARCH_ADAPTER,PHP_BIN_PATH,SENTRY_DSN,POLKA_API_URL,POLKA_API_TOKEN,APP_ENV,APP_DEBUG,DATABASE_URL,DATABASE_VERSION,REDIS_HOST,REDIS_PORT,MESSENGER_TRANSPORT_DSN" |
| USER | "www-data" |
Sub Requests 1
ExceptionController :: showAction (token = 146a75)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "twig.controller.exception::showAction" |
| _stopwatch_token | "bb2e38" |
| exception | Symfony\Component\ErrorHandler\Exception\FlattenException {#3578 -message: "Source image for path "nitro-ciuchy-www-baner-png-20230228151232.png" could not be found" -code: 0 -previous: Symfony\Component\ErrorHandler\Exception\FlattenException {#3541 …} -trace: [ [ "namespace" => "" "short_class" => "" "class" => "" "type" => "" "function" => "" "file" => "/var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/releases/530/vendor/liip/imagine-bundle/Controller/ImagineController.php" "line" => 168 "args" => [] ] [ "namespace" => "Liip\ImagineBundle\Controller" "short_class" => "ImagineController" "class" => "Liip\ImagineBundle\Controller\ImagineController" "type" => "->" "function" => "createRedirectResponse" "file" => "/var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/releases/530/vendor/liip/imagine-bundle/Controller/ImagineController.php" "line" => 90 "args" => [] ] [ "namespace" => "Liip\ImagineBundle\Controller" "short_class" => "ImagineController" "class" => "Liip\ImagineBundle\Controller\ImagineController" "type" => "->" "function" => "filterAction" "file" => "/var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/releases/530/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php" "line" => 169 "args" => [] ] [ "namespace" => "Symfony\Component\HttpKernel" "short_class" => "HttpKernel" "class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel" "type" => "->" "function" => "handleRaw" "file" => "/var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/releases/530/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php" "line" => 81 "args" => [] ] [ "namespace" => "Symfony\Component\HttpKernel" "short_class" => "HttpKernel" "class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel" "type" => "->" "function" => "handle" "file" => "/var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/releases/530/vendor/symfony/http-kernel/Kernel.php" "line" => 201 "args" => [] ] [ "namespace" => "Symfony\Component\HttpKernel" "short_class" => "Kernel" "class" => "Symfony\Component\HttpKernel\Kernel" "type" => "->" "function" => "handle" "file" => "/var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/releases/530/public/index.php" "line" => 56 "args" => [] ] ] -traceAsString: """ #0 /var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/releases/530/vendor/liip/imagine-bundle/Controller/ImagineController.php(90): Liip\ImagineBundle\Controller\ImagineController->createRedirectResponse()\n #1 /var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/releases/530/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php(169): Liip\ImagineBundle\Controller\ImagineController->filterAction()\n #2 /var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/releases/530/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php(81): Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel->handleRaw()\n #3 /var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/releases/530/vendor/symfony/http-kernel/Kernel.php(201): Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel->handle()\n #4 /var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/releases/530/public/index.php(56): Symfony\Component\HttpKernel\Kernel->handle()\n #5 {main} """ -class: "Symfony\Component\HttpKernel\Exception\NotFoundHttpException" -statusCode: 404 -statusText: "Not Found" -headers: [] -file: "/var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/releases/530/vendor/liip/imagine-bundle/Controller/ImagineController.php" -line: 168 -asString: null -message: null -code: null -previous: null -trace: null -traceAsString: null -class: null -statusCode: null -headers: null -file: null -line: null } |
| logger | Symfony\Bridge\Monolog\Logger {#2153 #name: "request" #handlers: [ Sentry\Monolog\Handler {#2431 -hub: Sentry\State\HubAdapter {#2430 …} -fillExtraContext: false #level: 400 #bubble: true #processors: [] #formatter: Monolog\Formatter\LineFormatter {#3559 …} } Monolog\Handler\RotatingFileHandler {#2150 #filename: "/dev/shm/var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/releases/530/logs/dev.log" #maxFiles: 5 #mustRotate: null #nextRotation: DateTimeImmutable @1772578800 {#2149 : 2026-03-04 00:00:00.0 Europe/Berlin (+01:00) } #filenameFormat: "{filename}-{date}" #dateFormat: "Y-m-d" #streamChunkSize: 53687091 #stream: null #url: "/dev/shm/var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/releases/530/logs/dev-2026-03-03.log" -errorMessage: null #filePermission: null #useLocking: false #fileOpenMode: "a" -dirCreated: null -retrying: false #level: 500 #bubble: true #processors: [ Monolog\Processor\PsrLogMessageProcessor {#2148 -dateFormat: null -removeUsedContextFields: false } ] #formatter: null } Symfony\Bridge\Monolog\Handler\ConsoleHandler {#2151 -output: null -verbosityLevelMap: [ 16 => 400 32 => 300 64 => 250 128 => 200 256 => 100 ] -consoleFormatterOptions: [] #level: 100 #bubble: true #processors: [] #formatter: null } ] #processors: [ Symfony\Bridge\Monolog\Processor\DebugProcessor {#2433 -records: [ "0000000074fd6ac2000000003e3d093e" => [ [ "timestamp" => 1772536795 "message" => "Uncaught PHP Exception Symfony\Component\HttpKernel\Exception\NotFoundHttpException: "Source image for path "nitro-ciuchy-www-baner-png-20230228151232.png" could not be found" at /var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/releases/530/vendor/liip/imagine-bundle/Controller/ImagineController.php line 168" "priority" => 400 "priorityName" => "ERROR" "context" => [ "exception" => Symfony\Component\HttpKernel\Exception\NotFoundHttpException {#496 -statusCode: 404 -headers: [] #message: "Source image for path "nitro-ciuchy-www-baner-png-20230228151232.png" could not be found" #code: 0 #file: "/var/www/domains/api.dev.mmtsklep.pl/releases/530/vendor/liip/imagine-bundle/Controller/ImagineController.php" #line: 168 -previous: Liip\ImagineBundle\Exception\Binary\Loader\NotLoadableException {#490 …} : { { Liip\ImagineBundle\Controller\ImagineController->createRedirectResponse(Closure $url, string $path, string $filter, string $hash = null): RedirectResponse … › › |